Rekuperacja

Nie ma obecnie alternatywy dla rekuperacji w zdrowym i energooszczędnym domu. Rekuperacja zapewnia efektywną, niezależną od pory dnia i pory roku wymianę powietrza na świeże i filtrowane oraz oszczędności na ogrzewaniu w miesiącach zimowych. Komfort w domu z rekuperacją jest nie do uzyskania bez niej. Dodatkowo powietrze nawiewane jest filtrowane: nie tylko z kurzu, ale także z zanieczyszczeń smogowych (filtry F7 o wyższej klasie filtracji).

Oszczędność

Rekuperacja gwarantuje oszczędności na ogrzewaniu. To fakt. Dużo ważniejszy jest jednak inny fakt: ciągła, nieprzerwana wymiana powietrza. Usuwanie zużytego, pełnego dwutlenku węgla, bakterii, wirusów i roztoczy na świeże powietrze zewnętrze o niskim poziomie dwutlenku węgla.

Dodatkowe możliwości

Montaż umożliwia także wykorzystanie energii zgromadzonej w gruncie: na głębokości 1,5 – 2 m zakopuje się instalację z glikolem, który jest nośnikiem energii i który wstępnie ogrzewa zimą i schładza latem nawiewane powietrze. Gruntowy wymiennik ciepła opracowuje powietrze przed rekuperatorem, zatem do urządzenia trafia już powietrze z zyskami energetycznymi. 

Kontakt

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza, który znajduje się obok.

607 566 688

Nowy Rynek 4, Murowana Goślina

jacekgrala@op.pl

Formularz kontaktowy