Pompy ciepła

System ogrzewania to kluczowy element wyposażenia budynku. Właściwa instalacja zapewnia komfort cieplny i poczucie bezpieczeństwa. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rozwiązań dostarczających energię cieplną. Coraz bardziej popularnym systemem zarówno będącym głównym źródłem ciepła, jak i systemem uzupełniającym istniejące już centralne ogrzewanie jest pompa ciepła. 

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które wykorzystuje naturalną energię cieplną magazynowaną w ziemi, wodzie oraz powietrzu. Sam mechanizm jest układem zamkniętym zawierającym czynnik roboczy, który poddawany jest szeregom przemian fizycznych.

O pompie ciepła

Pompa ciepła swoim wyglądem podobna jest do lodówki lub niewielkiego kotła. W ogrzewaniu urządzenie wykorzystuje przemiany termodynamiczne. Polegają one na przepompowaniu ciepła ze źródeł o niższej temperaturze do ośrodka cieplejszego, to jest ze źródła dolnego do źródła górnego. Źródłem dolnym może być grunt, woda lub powietrze, natomiast źródłem górnym, do którego prowadzona jest energia cieplna, jest woda lub, zdecydowanie rzadziej, powietrze. Sama pompa nie jest źródłem ciepła, ale jego przekaźnikiem.

STOP SMOG: ATRAKCYJNE Pakiety w promocji do 28 lutego!

W kampanii STOP SMOG przygotowaliśmy szereg pakietów z pompami ciepła solanka-woda różnych mocy, także z opcją chłodzenia budynku oraz wentylacji i rekuperacji. Dokładnie skonfigurowane pakiety posiadają potencjał, który można szybko wykorzystać i zastosować w starym i nowym budownictwie.

Zobacz przykłady i zapamiętaj, że w każdej grupie pomp ciepła mamy przygotowanych kilka wersji w zakresie mocy, pojemności zbiorników. Wybierz naszego partnera w swojej okolicy, wspólnie z nim dobierz kompletny system STOP SMOG odpowiedni do Twoich potrzeb.

SPRAWDŹ ofertę STOP SMOG: https://bit.ly/3ivprY4
Znajdź INSTALATORA: https://bit.ly/3iws1gz

Kontakt

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza, który znajduje się obok.

607 566 688

Nowy Rynek 4, Murowana Goślina

jacekgrala@op.pl

Formularz kontaktowy